Sufity napinane

Dlaczego je stosujemy ?

sufity1

  • Przede wszystkim komfort
  • Zwiększają jakość termiczną i akustyczną budynków.
  • W wersji lakierowanej stwarzają wrażenie przestronności i naświetlenia pomieszczenia.
  • Nadają się do wszystkich stylów, do wszystkich rodzajów pomieszczeń dzięki dużemu wyborowi faktur i kolorów.
  • Mogą przyjmować wszelkie formy : poziome, nachylone pod kątem, zaokrąglone, trójwymiarowe.

W nowopowstałych lub odnawianych pomieszczeniach stanowią doskonałe rozwiązanie problemów technicznych i gwarantują wysmakowany estetycznie efekt.

Wykonywane są na miarę, więc można je stosować w pomieszczeniach o dowolnych rozmiarach, dowolnym kształcie, w dowolnym położeniu i w dowolnym miejscu.

Co więcej, tworzą jedną całość z architekturą wnętrza, wychodzą naprzeciw wymogom komfortu, jakiego oczekuje się od materiałów technicznych wysokiej klasy i pod każdym względem potwierdzają swoje zalety użytkowe.

Najczęściej zadawane pytania – FAQ

Co składa się na sufit napinany?
Materiał sufitu napinanego składa się z polimeru, którego specyfikacja jest indywidualna. Materiały sufitów napinanych są klasyfikowane B s2 d0, na reakcję ognia, nietoksyczne i 100% podlegają recyklingowi.

Czy gwarantują Państwo bezpieczeństwo sufitów napinanych?
Płótna sufitów napinanych spełniają wszystkie normy francuskie, określone prawem europejskim i międzynarodowym.

Jaka jest wytrzymałość sufitów napinanych?
W przypadku zalania, sufity napinane mogą być obciążone wodą, (dla foli bez perforacji wytrzymałość ta przekracza 30 kg / m). Po usunięciu wody i ponownym nagrzaniu sufitu, wraca on do poprzedniej idealnej powierzchni.

Jak zainstalować sufit napinany?
Sufit napinany można instalować na dowolnej wysokości pomieszczenia lecz w minimalnej odległości 2,5 cm od stropu. Maksymalna odległość nie ma ograniczeń. Typowy montaż jest bardzo prosty i wymaga jedynie pół dnia pracy. Dodatkowo nie wymaga usuwania mebli itp.

Jak czyścić sufit napinany?
Przy normalnym użytkowaniu, sufit napinany nie musi być czyszczony do 3-5 lat. Ale jeśli to konieczne należy stosować odpowiednie środki czyszczące.

Czy mogę zainstalować sufit napinany na ścianie?
Tak. Zalecamy jest szczególnie materiał z nadrukiem oraz materiał zamszowy.Inne elementy można także omówić

Jakie są właściwości akustyczne sufitu napinanego?
W wersji mikroperforowanej sufit napinany posiada odpowiednią dźwiękochłonność która łączy estetykę i jakość dźwięku. Należy pamiętać, że pochłanianie dźwięku różni się od izolacji akustycznej.

Sufit napinany a recykling?
Sufit napinany jest w 100% przetwarzalny i poddawany recyklingowi.

Jaki jest okres trwałości sufitu napinanego?
Doświadczenie pokazuje, że nasze sufity przy zachowaniu dbałości o niego mogą zachować wszystkie cechy techniczne na wiele lat. Zapewniamy gwarancję. Sufity napinane zamontowane ponad 20 lat temu wciąż spełniają swoja funkcję.